top of page
Splav Dunajec Pieniny

FAQS

Odpovede, ktoré potrebuješ

Info & FAQ: FAQ

AKO SA DOSTANEM PO SPLAVE NASPÄŤ ?

Návrat do Červeného Kláštora je možný viacerými spôsobmi: pešia turistika po náučnom chodníku vedúcom prielomom Dunajca po slovenskom brehu: 1,5 – 2 hodiny (9 km).
Táto náučná trasa je určená nielen pre peších, ale aj cyklistov. Bicykle na návrat z Lesnice do Červeného Kláštora si môžete rezervovať vopred telefonicky, emailom v rôznych požičovniach.

Cena: 7 Eur/osoba

Požičovne sú (1 km od cieľa splavu) pri chate Pieniny. Späť do Červeného Kláštora sa dostanete aj kyvadlovou dopravou, autobusmi, mikrobusmi, ktoré stoja pri Chate Pieniny (1 km od cieľa splavu).

Cena: 5 Eur/osoba

AKO DLHO TRVÁ SPLAV DUNAJCA?

Samotný splav Dunajca, trasa Červený Kláštor - Lesnica trvá zvyčajne 1 a pol hodiny (9 km). Všetko samozrejme závisí od stavu, resp. výšky vodnej hladiny. Dlhšia trasa zo Spišskej St. Vsi (17 km) trvá 3,5 hod. a viac.

AKO SA MÁM SPRÁVNE OBLIECŤ A ČO SI ZOBRAŤ NA SPLAV?

Za predpokladu pekného letného dňa odporúčame obliecť si krátke tričko, krátke nohavice alebo šortky, obuv do vody alebo sandále či žabky, alebo môžete splavovať na boso. So sebou do raftu si môžete vziať plavky, uterák, jedlo, pitie, fotoaparát, mobil, peňaženku a iné osobné veci. Všetko si môžete odložiť do nepremokavého vaku, ktorý dostanete od nás, a vziať so sebou do raftu alebo kánoe.

KDE MÔŽEM ZAPARKOVAŤ ?

Parkovať môžete priamo u nás za požičovňou. Parkovanie je zadarmo na dobu splavu a návratu po splave.

rafting cerveny klastor
bottom of page